15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wikliniarstwo w ogrodzie seniorów

Dofinansowanie z fundacji polsko-amerykańskiej

Mimo, iż Pniewy nie leżą w krainie chmielu i wikliny, seniorzy z tego miasta po raz kolejny uczyli się sztuki wyplatania. Warsztaty wikliniarskie zorganizowano na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Spotkanie miało miejsce w ogrodzie Dziennego Domu Seniora w Pniewach, w środę 30 maja, w ramach realizacji projektu pod nazwą „Korzystaj odważnie z lokalnych działań”. – Nowe umiejętności, nowe doznania, nowe znajomości – to tylko niektóre z korzyści jakie odnieśli uczestnicy warsztatów z wikliny zorganizowanych dla seniorów przez Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”. Dzięki sprzyjającej pogodzie warsztaty mogły odbyć się w plenerze – w ogrodzie przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pniewach. Prowadziła je mistrzyni plecionkarstwa, Katarzyna Wachowiak z Paproci k. Nowego Tomyśla. W zajęciach wzięło udział 30 osób w wieku 50+, które skorzystały również z poczęstunku w postaci pysznej pizzy serwowanej w ramach usługi cateringowej. Integracja, wymiana doświadczeń, pogawędki, poczęstunek, uśmiech, piękna przyroda i świeże powietrze – czegóż jeszcze chcieć gdy przekroczyło się już pięćdziesiąt lat i więcej? A do tego w efekcie końcowym powstały piękne wiklinowe tace, które na pewno okażą się przydatne zwłaszcza latem, podczas wypoczywania na działkach, w ogrodach, na tarasach czy balkonach – tym optymistycznym akcentem warsztaty podsumowuje Elżbieta Musiał, przedstawicielka Pniewskiego Stowarzyszenia „Perspektywa”.

Projekt pod nazwą „Korzystaj odważnie z lokalnych działań” został dofinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Grupy Działania KOLD.

(sc)

Zdjęcie: Seniorzy z Pniew uczyli się wyplatania wikliny

Poprzedni
Następny