15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Wieczór wróżb i magii w Słopanowie

Oj dadaże, oj babaże… Niechaj przyszłość się ukaże!

Z okazji andrzejek, Sołectwo Słopanowo przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich przygotowało wieczór wróżb i magii. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w niej udział ponad 50 dzieci. Jedni poznali imię swojej przyszłej wybranki, inni swoją bliższą i dalszą przyszłość (oczywiście wszystko z przymrużeniem oka).

Był film, podczas którego dzieci poznały postać świętego Andrzeja, wróżby, wróżka Marlena i jej zaczarowana kula, czerwony dywan i aleja gwiazd, muzyka, pizza, słodki poczęstunek i przede wszystkim radość bijąca z oczu najmłodszych.

– Kochani, za nami pierwszy tak wyjątkowy wieczór… Wieczór, podczas którego kolejny raz pokazaliśmy, że wspólnymi siłami sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich udało nam się sprawić radość na twarzach dzieci. Największym podziękowaniem był dla nas fakt, że dzieci nie miały ochoty wracać do domu – mówi sołtys, Michał Mikołajczak.

– Jak mówią dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich, to dzieci pokazały nam, że warto… Warto działać dla wspólnego dobra – dodaje sołtys Słopanowa.

Ale to nie koniec. Już 5 grudnia dzieci z Sołectwa Słopanowo podczas konwoju Świętego Mikołaja w Lizbonie przeniosły widzów w świat baśni Andersena wystawiając na scenie „Dziewczynkę z zapałkami”, 6 grudnia wzięły udział w warsztatach dekorowania pierników przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, a 9 grudnia w warsztatach świątecznych dla seniorów połączonych z przedstawieniem.

Na zdjęciu u góry: Dzieci z Sołectwa Słopanowo podczas konwoju Świętego Mikołaja w Lizbonie przeniosły widzów w świat baśni Andersena

W zaczarowanej kuli wróżki Marleny można było zobaczyć przyszłość

 

Poprzedni
Następny