15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Trudno będzie Obrzycku dostać ten milion

Nagroda nie do wzięcia?

Tydzień po wyborach parlamentarnych triumfalnie ogłoszono, że 314 gmin w całej Polsce zostanie wyróżnionych w akcji „Bitwa o remizy” za najlepszą frekwencję przy urnach. Dużo więcej niż się spodziewano. Niestety wygląda jakby ktoś, kto wstępnie zadecydował o zasadach przekazywania po 1 mln złotych ochotniczym strażom w zwycięskich gminach, nie miał pojęcia o realiach działania ochotniczych straży pożarnych. Albo chciał zniechęcić druhów do sięgania po nagrodę.

W poniedziałek 20 listopada burmistrz Obrzycka Igor Kołoszuk i prezes OSP Obrzycko Zbigniew Wleklak uczestniczyli w wideokonferencji, na której przedstawiano zasady finansowania remontów i modernizacji remiz w ramach konkursu „Bitwa o remizy”. Spotkało ich wielkie rozczarowanie. Kolokwialnie pisząc, ręce im opadły.

Szczegóły w najnowszej „Szamotulskiej”

 

FOTO: – Idź na wybory! – zachęcali obrzyccy strażacy. Aby dodatkowo zdopingować wyborców, uruchomili loterię fantową z darmowymi losami. – Każdy, kto dziś zagłosuje, ma szanse na atrakcyjne nagrody – informowali druhowie

Poprzedni
Następny