15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Tragiczny wypadek w Sędzinach Hubach

Ukrainka nie przeżyła

Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali w poniedziałek 27 czerwca na miejscu tragicznego wypadku, do którego doszło po godzinie 11.00 na trasie A2 w Sędzinach Huby. Zderzyły się tam ze sobą samochód osobowy marki BMW oraz samochód ciężarowy.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu, natomiast pasażerka wypadła z samochodu i znajdowała się na poboczu – informuje Łukasz Kawka, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach. I dodaje: – Pierwszej pomocy poszkodowanym jako pierwsi udzielali żołnierze Wojska Polskiego oraz osoby postronne, które najechały na wypadek jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Niestety, pasażerka samochodu osobowego doznała rozległych obrażeń ciała, które spowodowały u młodej kobiety nagłe zatrzymanie funkcji życiowych. O ich przywrócenie walczyli żołnierze, strażacy i ratownicy pogotowia. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Ofiara wypadku, to 29-letnia obywatelka Ukrainy. Kierujący BMW, obywatel Rosji, został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż do zdarzenia mogło się przyczynić niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Policjanci wspólnie z prokuratorem pracują nad zabezpieczeniem dowodów w sprawie, aby szczegółowo ustalić przyczyny tragedii. W sprawie toczyć się będzie śledztwo.

Ruch na autostradzie A2 w kierunku Poznania był zablokowany prze kilka godzin – policja zorganizowała objazdy.
(mal)

FOTO: 29-letnia Ukrainka nie przeżyła uderzenia BMW w tył naczepy Tira

Poprzedni
Następny