15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szukają budowniczego „Krainy Jaśków”

Znamy więcej szczegółów żłobka w Ostrorogu

14 maja Urząd Miasta i Gminy Ostroróg ogłosił przetarg na budowę dwuoddziałowego żłobka „Kraina Jaśków”. Budynek powinien powstać najpóźniej do początku grudnia 2021 r.

Jednokondygnacyjny budynek będzie wybudowany w technologii tradycyjnej, murowanej, według dokumentacji przygotowanej przez biuro projektowe MAATProject sp. z o.o. z Poznania.

Jego długość wyniesie 19,85 m, szerokość 22,55 m, wysokość: 6,12 m, a powierzchnia użytkowa: 337,58 m².  Żłobek będzie podłączony m.in. do sieci kanalizacyjnej, wyposażony w 20-centymetrową warstwę styropianu na ścianach zewnętrznych i dach o konstrukcji drewnianej z membraną EPDM. Projektant zaproponował ogrzewanie za pomocą pompy ciepła typu powietrze-woda zasilaną elektrycznie, ze wsparciem instalacji fotowoltaicznej.

Wewnątrz budynku będą m.in. dwie sale pobytu dziennego o powierzchni po 62,9 m² każda z oddzielnymi toaletami i wspólną salą terapeutyczną. W żłobku nie zaprojektowano kuchni: – „Żywienie dzieci odbywać się będzie w systemie cateringowym. Gotowe zestawy, przywożone w termosach przez firmę cateringową, zamawiane będą na określoną godzinę, podawane bezpośrednio po dostawie, bez podgrzewania i zbędnego przetrzymywania. Posiłki rozkładane będą w rozdzielni posiłków na talerze i transportowane na wózkach do sal pobytu dzieci. Droga czysta posiłków odbędzie się poprzez specjalne wejście do budynku od strony wschodniej. Brudne naczynia będą myte w zmywalni wyposażonej w zmywarkę z funkcją wyparzania. Resztki posiłków przechowywane w szczelnych pojemnikach i w nich wynoszone

oraz zagospodarowywane zgodnie z odrębnymi przepisami” – czytamy w opisie projektu.

Wejście główne żłobka będzie zlokalizowane od południa (od strony ul. Żniwnej), a plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej po północnej stronie budynku. Projekt zagospodarowania terenu zakłada także budowę chodników, dwunastu miejsc postojowych (10 po zachodniej stronie żłobka i 2 dla niepełnosprawnych po południowej, przy chodniku prowadzącym do głównego wejścia), przygotowanie terenów zielonych, montaż elementów małej architektury, miejsca oczekiwania dla psów z poidełkiem i zadaszonego boksu na kosze do śmieci. Teren żłobka będzie ogrodzony i obsadzony głogiem dwuszyjkowym.

Otwarcie ofert nastąpi 1 czerwca. Kryteriami wyboru będą cena (60% wagi oceny) i okres gwarancji (40%). Wybrany wykonawca dostanie 170 dni na realizację. Z czystej matematyki wynika, że jeśli przetarg uda się rozstrzygnąć pozytywnie w połowie czerwca, to żłobek powinien być gotowy najpóźniej na początku grudnia 2021 r.

RB

Poprzedni
Następny