15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szosowy Klasyk Pniewy

Mistrz jechał treningowo

Stowarzyszenie Aktywnie w Pniewach było po raz kolejny organizatorem maratonu rowerowego pod nazwą Szosowy Klasyk Pniewy. W zawodach udział wzięło ponad 300 kolarzy z całej Polski.

W ramach imprezy zaplanowanej na 29 i 30 lipca zorganizowano rywalizację w dwóch konkurencjach. W sobotę rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas, w niedzielę w maratonie kolarskim. Warto zaznaczyć, że w pierwszym dniu, jechał mistrz Polski do lat 23 w jeździe indywidualnej na czas Kacper Gieryk, który potraktował zawody jako formę treningu.

Szosowy Klasyk wchodzi w skład cyklu Pucharu Polski w Supermaratonach. Pozostałe etapy w tym roku odbywają się w Radowie Małym, Płotach, Rewalu oraz Gryficach. Równolegle uczestnicy z gminy Pniewy walczyli po raz drugi w Mistrzostwach Pniew o Puchar Burmistrza Gminy Pniewy. Mistrzem Pniew został Artur Pertek, reprezentujący klub organizujący zawody. Podczas zawodów ustanowił nowy rekord należący do ubiegłorocznego zwycięzcy Bogusława Kwiatkowskiego. Drugie miejsce zajął Stanisław Muchajer, a trzecie Jolanty Rybarczyk. Wśród pań zwyciężyła Marta Kulisz, poprawiając rekord należący od ubiegłego roku do Sandry Przybysz. Druga na mecie zameldowała się Sandra Przybysz, a trzecia Ewa Kaniewska.

Mistrz Pniew w maratonie kolarskim określany jest w swoim środowisku jako człowiek niezawodny, pierwszy do pomocy i wspierania. Od początku roku trenuje również Indoor Cycling pod okiem najbardziej utytułowanego pniewskiego mistrza kolarstwa – Arkadiusza Robaka. Artur Pertek brał czynny udział w przygotowaniach imprezy przez trzy dni, a w przerwach wystartował – w ramach rozgrzewki – w sobotniej jeździe indywidualnej  oraz w niedzielnej jeździe głównej, w której wywalczył Puchar Burmistrza Gminy Pniewy. Swój triumf okupił niestety kontuzją i awarią roweru, po kraksie na ostatnich 200 metrach przed metą.

Najlepsze czasy w poszczególnych klasyfikacjach podczas Szosowego Klasyku Pniewy uzyskali: w konkurencji mega na dystansie 128 km – Aleksandra Żak (Wolsztyn), czas: 03:30:54 i Leszek Wuziak (Lednogóra), czas: 03:11:02; mini rower szosowy na dystansie 64 km – Magdalena Cywińska (Maszewo), czas 01:43:25 i Kamil Dąbrowski (Police), czas: 01:34:08; mini rower inny na dystansie 64 km – Ewa Kaniewska (Pniewy), czas 02:17:09 i Konrad Konkol (Miastko), czas: 01:52:49; liga mistrzów na dystansie 64km –
Klub FTI Strefa Kolarza 1, czas: 01:27:44. W sobotniej „czasówce” na dystansie 29 km najlepsze czasy uzyskali: Oliwia Mcfarlane (Bydgoszcz), czas: 00:44:14 oraz Arkadiusz Czarnecki (Wągrowiec), czas: 00:41:01,78. Wspomniany mistrz Polski Kacper Gieryk osiągnął czas 00:35:11.

(sc)

Zdjęcie: Podczas Szosowego Klasyku przeprowadzono mistrzostwa Pniew

Fot. Stowarzyszenie Aktywnie w Pniewach

Poprzedni
Następny