15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szamotulskie amazonki znów się spotykają

         Środowe spotkania szamotulskiego Stowarzyszenia Amazonek „Halszka” powoli wracają do normalności. Masaże limfatyczne i gimnastyka rehabilitacyjna pomagają im utrzymać dobrą formę – zarówno fizyczną, jak i psychiczną – a podczas spotkań z paniami z powiatu szamotulskiego zachęcają je do korzystania z badań profilaktycznych oraz samobadania piersi.

W marcu członkinie stowarzyszenia gościły w Pęckowie, natomiast 14 maja brały udział w konferencji „Światowy Tydzień Karmienia Piersią – Kobiety dla Kobiet”. Co więcej, na zaproszenie Agnieszki Kamińskiej-Nowak objęły również patronat nad konferencją.

Dotacje z Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz 1% podatku dochodowego od darczyńców pozwoliły amazonkom na udział w siedmiodniowym turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Ewa” w Ustroniu Morskim, gdzie korzystały z fachowych zabiegów rehabilitacyjnych fizycznych i psychicznych oraz delektowały się morskim klimatem.

Jak poinformowała nas prezes Stowarzyszenia Amazonek „Halszka” Monika Zberus, dzięki swoim dobroczyńcom amazonki będą mogły również w pierwszą sobotę października uczestniczyć  w  25. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Amazonek na Jasną Górę.

(red.)

FOTO: Szamotulskie amazonki w Ustroniu Morskim korzystały z fachowych zabiegów rehabilitacyjnych

Poprzedni
Następny