15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Świetlica znalazła nowego właściciela

W przetargu uczestniczyło dwóch licytujących

Urząd Miasta i Gminy Ostroróg skutecznie sfinalizował drugi przetarg nieograniczony na sprzedaż dawnej świetlicy wiejskiej w Szczepankowie na działce nr 83/8 o powierzchni 0,19 ha. Budynek ma powierzchnię 336 m².

Przetarg odbył się 6 października, a cena wywoławcza za nieruchomość wynosiła 225 tys. zł brutto. Tym razem udało się znaleźć chętnych. Na posiedzeniu komisji ładu przestrzennego, porządku publicznego i ochrony środowiska 26 października kierownik referatu gospodarki przestrzennej i rozwoju lokalnego Agnieszka Cembrowicz poinformowała radnych, że w przetargu wystartowało dwóch oferentów. Licytowali się do ceny 257 tys. zł.

Na tym samym zebraniu przewodniczący komisji ładu Krzysztof Szal zadał drażliwe pytanie: – A co z budynkiem strażnicy OSP w Szczepankowie?

Po rozwiązaniu jednostki ochotniczej straży stoi pusty. Zastępca burmistrza Janusz Stanke odpowiedział: – Na razie nie ma pomysłu.

Radny Adam Jaskulski dodał: – Do 2026 r. nie można go ruszyć. Mając na myśli pięcioletni okres trwałości projektu, na który gmina uzyskała dotację zewnętrzną. Szal sprecyzował: – Tu nie chodzi o jego ruszanie tylko wykorzystanie.

W odpowiedzi Jaskulski zasugerował, że być może uda się powołać nową młodzieżową drużynę pożarniczą. Pożyjemy, zobaczymy, życzliwie trzymamy kciuki.

RB

Foto:

Miejmy nadzieję, że dawna świetlica wiejska w Szczepankowie już wkrótce nie będzie stać pusta. Nowy właściciel powinien zainwestować w docieplenie i uszczelnienie, żeby nie płacić majątku za ogrzewanie

Poprzedni
Następny