15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sukces uczennicy z Nojewa

W finale krajowym wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Uczennica Szkoły Podstawowej w Nojewie, Lena Ren odniosła sukces w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zdobyła tytuł laureatki I miejsca, plasując się wśród najlepszych młodych ekspertów w kraju, specjalizujących w historii Polski początku XX wieku.

Uroczystość podsumowująca XVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim odbyła się 11 czerwca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu. W etapie finałowym wzięło udział prawie 500 uczniów z całej Polski, a tytuł laureata uzyskało tylko 25 z nich. Wśród najlepszych w Polsce znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej w Nojewie – Lena Ren.

Droga do sukcesu nie była krótka i prosta. Do finału Lena zakwalifikowała się po etapie szkolnym, który odbył się 25 stycznia. Od tego momentu uczestniczyła w dodatkowych lekcjach i poświęcała czas wolny na pracę własną z bogatą literaturą przedmiotu. Finał konkursu odbył się 20 marca. Finaliści musieli zmierzyć się z ponad 70 pytaniami i wykazać się szczegółową wiedzą na temat przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Dzięki świetnemu przygotowaniu Lena poradziła sobie znakomicie i uzyskała tytuł laureatki I miejsca. W gronie finalistów znaleźli się także inni uczniowie Szkoły Podstawowej w Nojewie – Klaudia Akacka, Karolina Akacka, Oliwier Krzemieniewski oraz Adam Pawlik. Do konkursu uczniów przygotowała  Anna Sobczak- Ren.

(sc)

Zdjęcie: Lena Ren wie bardzo dużo o Powstaniu Wielkopolskim

(fot. SP Nojewo)
Poprzedni
Następny