15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Strażnica nabiera kształtów

Nowy budynek gminny za ponad 3 mln zł w Ostrorogu

Sprawnie przebiega budowa wielofunkcyjnego budynku u zbiegu ul. Żniwnej i Rolnej w Ostrorogu. Pomieści strażnicę z garażami OSP Ostroróg, strefę dziennego pobytu seniora i salę kinową. Miesiąc temu w jego podłogę wmurowano kamień węgielny.

Umowę na realizację zadania podpisano 21 grudnia 2022 r. w gabinecie burmistrza Romana Napierały. Przetarg wygrał Zakład Remontowo-Budowlany „Rembud” Krzysztofa Przysieckiego z Sokolnik Małych. Zaproponował cenę 3 314 850 zł brutto, czyli mniej sporo niż kwota promesy dla gminy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (4 208 778 zł). Prace ruszyły niezwłocznie po podpisaniu umowy. W efekcie zarys fundamentów było widać po świętach Bożego Narodzenia, a w lutym bryła budynku miała już niemal docelowy kształt, nie licząc dachu.

We wtorek 14 lutego nastąpiła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Jedną z kilku kopii aktu erekcyjnego „Dla pamięci przyszłych pokoleń” zwinięto w rulon i włożono do szczelnej metalowej tuby, którą umieszczono w podłodze budynku.

Akt podpisali posłowie Marta Kubiak i Marcin Porzucek, starosta szamotulski Beata Hanyżak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Antoniewski, burmistrz Roman Napierała, zastępca burmistrza Janusz Stanke, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach st. bryg. Ireneusz Pers, komendant OSP Ostroróg Sławomir Przybysz, prezes zarządu OSP Ostroróg Feliks Burdajewicz i przedstawiciel wykonawcy Krzyszof Przysiecki i Wojciech Stelmaszyk z Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Szamotułach (podwykonawcy części robót budowlanych). Oni również dostali do ręki kielnię, którą jeden po drugim wypełniali zaprawą przestrzeń z tubą.

Tego samego dnia goście przecinali również wstęgę na wyremontowanym fragmencie drogi gminnej w Bininie. Było to jedno z pięciu zadań drogowych (oprócz Bobulczyna, Rudek, Wielonka i ul. Ogrodowej w Ostrorogu) zrealizowanych pod koniec 2022 r. dzięki dotacji z Polskiego Ładu.

RB

RAkt12

Bryła gmachu zaczęła zyskiwać kształt niecałe 2 miesiące od rozpoczęcia budowy. Teraz zbliżamy się już do stanu zamkniętego. Na zdjęciu widok w środę 15 marca 2023 r.

Poprzedni
Następny