15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Strażacy mają nowy wóz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wzbogaciła swój stan posiadania o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego, który został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Celem projektu jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym przez Państwową Straż Pożarną na terenie Polski. Wartość pojazdu to 1,7 mln zł.

Pojazd marki MAN TGM o napędzie 4×4 posiada silnik o mocy 320 KM, zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy mieszczący 345 litrów, a także dwuzakresową autopompę. Wóz wyposażony został m.in. w zestaw narzędzi hydraulicznych, skokochron szybko rozstawiany, motopompę pływająca, drabiny, pilarkę łańcuchową do drewna, piłę tarczową, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, agregat prądotwórczy, kamerę termowizyjną, zestaw do ratownictwa medycznego, sprzęt do ratownictwa wysokościowego.

Jak informuje asp. Michał Kaczmarek, obecnie w komendzie przy ul. Obornickiej trwają szkolenia z zakresu obsługi pojazdu, a już niebawem zostanie on wprowadzony do służby.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny