15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Skwer do zagospodarowania

Już w poprzedniej kadencji samorządu radny Tomasz Łączkowski apelował do burmistrza Kaczmarka o zajęcie się uroczym skwerem położonym pomiędzy ulicami Pływacką a Wioślarską w Szamotułach. Łączkowski zabiegał o remont urokliwego mostku na rowie przecinającym zieloną enklawę, i to udało się przeprowadzić.

Temat skweru właśnie powrócił. Potencjał rekreacyjny miejsca dostrzegł radny Marek Kasprzyk. Postuluje urządzenie alejek spacerowych, ustawienie ławek.

– Spaceruje tam dużo ludzi, starszych, młodszych, z małymi dziećmi, chcieliby odpocząć. A jest to ładny, zielony teren – zaznacza. – Można pomyśleć o ustawieniu tam ławeczek, niech ludzie cieszą się ciszą, zielenią, wypoczynkiem.

Zdaniem Łączkowskiego, warto przy okazji pomyśleć o obniżeniu krawężników przy ścieżkach prowadzących na teren parku. Ułatwi to poruszanie się osobom z wózkami, czy na wózkach. Burmistrz Piotr Michalak przyznaje, że temat lepszego zagospodarowania skweru wart jest rozważenia.

Poprzedni
Następny