15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rywalizowali w kata i kumite

Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin

            Po raz siódmy Pniewy były gospodarzem Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin. Zawody odbyły się 11 maja w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Coroczne majowe imprezy karate w Pniewach weszły na stałe do kalendarza najważniejszych wydarzeń sportowych w mieście. W tegorocznej imprezie udział wzięło 134 zawodników z 14 klubów z całej Polski. Klub UKS Kyokushin Karate Pniewy godnie reprezentowała 12-osobowa kadra, prezentująca wysoki poziom umiejętności.

Zawody były niezwykle zacięte, a poziom rywalizacji wysoki. Mimo to, zawodnicy z Pniew nie ulegli tremie i z dumą walczyli o każdy punkt. Praktycznie każdy z zawodników zajął punktowane miejsce, co przełożyło się na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Sportowa rywalizacja była dla zawodników UKS Kyokushin Karate Pniewy cennym doświadczeniem i doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych zawodników z kraju. Klub z Pniew może być dumny ze swoich zawodników, ponieważ systematycznie rośnie liczebność kadry zawodniczej, a także umiejętności i doświadczenie. Zawody odbyły się przy wsparciu ze strony gminy Pniewy.

(sc)

Zdjęcie: Do Pniew przyjechali młodzi karatecy z czternastu klubów z całej Polski

Poprzedni
Następny