15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Arena Borek” dostanie szatnię na medal

Ruszyła budowa przy osiedlowym boisku

W ubiegłym tygodniu wykonawca wszedł na plac budowy szatni przy boisku na osiedlu Borek. UMiG Wronki wybrał firmę KAMBET Kamil Nowak. Inwestycja powinna być gotowa najpóźniej w pierwszej połowie grudnia.

Projekt przewiduje budowę parterowej szatni o stalowej konstrukcji szkieletowej. Budynek będzie mieć powierzchnię 86,5 m². W sąsiedztwie zaplanowano budynek gospodarczo-magazynowy o powierzchni 35 m², a po przeciwnej stronie boiska, bliżej bloków – zadaszoną trybunę dla 100 osób. W zamówieniu dopisano również piłkochwyty, oświetlenie i elementy małej architektury (4 kosze na śmieci, 4 ławki, 2 stojaki rowerowe). Burmistrz Rafał Zimny użył nazwy „Arena Borek”.

Spośród pięciu ofert jedna wzbudziła wątpliwości z powodu podejrzanie niskiej ceny. Warszawska firma Tronus Polska Sp. z o.o. zaproponowała 1 002 713,22 zł brutto. Zwykle ta firma jest dostawcą mebli i wyposażenia, a roboty budowlane, to zaledwie 2% jej obrotów notowanych w przetargach publicznych. Zapewne zleciłaby sporo pracy podwykonawcom.

Po odrzuceniu tej oferty kolejna pod względem ceny była propozycja firmy KAMBET Kamil Nowak (1 411 477,35 zł brutto i 5 lat gwarancji). Oferta mieściła się w granicach wartości zamówienia (1 514 190,59 zł), a zatem umowa została podpisana 11 lipca z terminem realizacji 150 dni. Utrudnieniem dla wykonawcy jest warunek, że boisko ma funkcjonować normalnie.

Do budżetu gminy Wronki powróci 130 tys. zł dotacji z programu „Szatnia na medal” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

 

Zdjęcie: Szatnia, magazyn i trybuna przy boisku na Borku powinny być gotowe najpóźniej w pierwszej połowie grudnia 2025 r.
Poprzedni
Następny