15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Remontu szosy do Koźla nie będzie

Kwaśniewicz prosi, apeluje, żąda

Radny Józef Kwaśniewicz systematycznie domaga się od zarządu powiatu zwiększenia troski o zaniedbane drogi powiatowe. Niedawno apelował o niezwłoczną przebudowę szosy łączącej Koźle z drogą wojewódzką Szamotuły – Pniewy. Zdaniem Zarządu Dróg Powiatowych, stan tej drogi jest zadowalający.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że w poprzednich kadencjach rządzący zadbali o budowę chodnika i bezpieczeństwo pieszych oraz remont części nawierzchni w samej miejscowości, natomiast obecnie brak jakichkolwiek działań, a stan nawierzchni jest katastrofalny i pogarszający się z roku na rok – uważa Kwaśniewicz. I dodaje: – Droga w obecnym stanie zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników, a w szczególności dzieci dowożonych do Szkoły Podstawowej w Otorowie.

Co na to zarząd powiatu? Wicestarosta Rafał Zimny nie pozostawia złudzeń – żadnej modernizacji nie będzie.

Lista zadań priorytetowych do zrealizowania w bieżącej kadencji została ustalona na jej początku pomiędzy zarządem powiatu a włodarzami poszczególnych gmin – tłumaczy Zimny. – Zarząd jest w stałym kontakcie z poszczególnymi włodarzami wszystkich gmin powiatu w kwestii zadań priorytetowych do wykonania na drogach powiatowych. Zadanie, o które pan Kwaśniewicz wnioskuje, niestety nie znajduje się na liście zadań przewidzianych do realizacji.

Rafał Zimny zaznacza, że Sylwia Kosicka, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Szamotułach, na bieżąco monitoruje stan podlegających jej dróg i reaguje na potrzeby, wykonując niezbędne remonty.

Zarząd Dróg Powiatowych nie potwierdza jakoby aktualny stan drogi do Koźla stanowił zagrożenie bezpieczeństwa jej użytkowników oraz dzieci dowożonych do szkoły w Otorowie. Stan techniczny nawierzchni drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej do Koźla Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach określił jako zadowalający – przekonuje wicestarosta Zimny. – Droga posiada pojedyncze ubytki w nawierzchni jezdni, które uzupełniono w ramach bieżącego utrzymania w tym roku – dodaje.

Wyjaśnienia zarządu powiatu były starosta nazywa „pięknymi, jak zwykle zresztą”.

Ja powiem tak – ważniejsze, aby tak  jak w przypadku wcześniejszej mojej interpelacji dotyczącej drogi Nojewo – Zajączkowo, na tej drodze pojawiły się służby powiatowe i wykonały naprawy, bo o to w interpelacji radnego chodzi – żeby był efekt – podkreśla były starosta.

Chcę zapewnić, że na bieżąco dyrektor Kosicka i jej pracownicy planują remonty, na które ktoś zgłasza potrzeby. W związku z tym staramy się też samodzielnie reagować na te potrzeby i w miarę posiadanych środków je realizować – mówi Rafał Zimny.

Wicestarosta przyznaje, że potrzeby są wielkie. – Ale to też wynika z tego, że tych dróg mamy około 370 kilometrów, w związku z tym budżet musiałby być o wiele większy niż to, co posiadamy, Tak że zapewniamy, że samodzielnie działamy i widzimy te potrzeby i kierujemy się tym, gdzie one są największe.

(mal)

FOTO: – Stan techniczny nawierzchni drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej do Koźla Zarząd Dróg Powiatowych w Szamotułach określił jako zadowalającyprzekonuje wicestarosta Zimny

Poprzedni
Następny