15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przegląd chórów seniorskich w Ostrorogu

Czterdzieści lat minęło

Dwanaście zespołów uczestniczyło w sobotę 29 lipca w Wielkopolskim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych, Klubów Seniora i Osób Niepełnosprawnych w Ostrorogu. Impreza uświetniła jubileusz 40 lat istnienia klubu seniora „Jaśki” w Ostrorogu.

Przegląd miał się odbyć w amfiteatrze Mormin. Na przeszkodzie stanęła jednak prognoza pogody zapowiadająca gwałtowne burze i ulewy. Organizatorzy postanowili przenieść przegląd i gości na korytarz na piętrze Szkoły Podstawowej w Ostrorogu. Z pewnością było tu mniej powietrza, ale bez ryzyka, że trzeba będzie trzymać próbujące odlecieć namioty.

Zmiana planów przyczyniła się do opóźnienia w stosunku do pierwotnego planu imprezy jednak dzięki temu starzy znajomi z wcześniejszych imprez mogli posiedzieć przy stołach dłużej. Na scenie wystąpiły kolejno: „Ostrorogskie Jaśki”, „Chojanki” z Chojna, „Rożnowianie” z Rożnowa, „Złoty Liść” z Budzynia, „Lubaszanka” z Lubasza, „Dębowy Liść” z Suchego Lasu, „Srebrne Nutki” z Szamotuł, „Gościnianka” z Gościejewa, „Pod Kasztanem” z Cerekwicy, „Aspirynki” z Komornik, „Borówczanka” z Lubasza, a na koniec kapela „Tu-My” z Doliny Wełny.

Goście płacili wpisowe, za które mieli np. zapewniony obiad. Tradycyjnie nie było oceniania, kto zaśpiewał najlepiej. Wszystkie zespoły odebrały w podzięce za udział identyczne pucharki i dyplomy podpisane przez przewodniczącą klubu seniora „Jaśki” Danutę Przybysz.

RB

 

Foto:

W przeglądzie uczestniczył między innymi zespół „Złoty Liść” z Budzynia.

Poprzedni
Następny