15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pożar w Niewierzu

W niedzielę 2 kwietnia około godz. 14.30 wybuchł pożar w budynku mieszkalnym w Niewierzu. Na miejscu natychmiast pojawiło się siedem jednostek straży pożarnej z Szamotuł, Niewierza, Dusznik, Podrzewia i Ceradza Dolnego.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie w budynku mieszkalnym na pierwszym piętrze. Właściciel opuścił budynek przed przybyciem strażaków i znajdował się w pobliżu – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. I dodaje: – W trakcie prowadzonych działań właściciel domu źle się poczuł, więc kierujący akcją gaśniczą poprosił o zadysponowanie na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Został przewieziony do szpitala.

Strażacy sprawnie poradzili sobie z ogniem, udzielili pierwszej pomocy medycznej właścicielowi budynku, a poza tym wynieśli na zewnątrz butlę  propan-butan i ją schłodzili.
– W międzyczasie ratownicy sprawdzili pomieszczenia mieszkalne pod kątem gazów niebezpiecznych – nie wykryto zagrożenia oraz sprawdzeniu przewodu kominowego kamerą termowizyjną – mówi Kawka.

(mal), PSP

 

Poprzedni
Następny