15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pół miliona dla Baborowa

A co z drogą do szkoły?

Radni z komisji petycji szamotulskiej rady miejskiej zadecydowali o zarezerwowaniu w przyszłorocznym budżecie kwoty pół miliona złotych na remont dachu i stropu szkoły w Baborowie. Jest to odpowiedź na apel rodziców uczniów oraz sołtysa Baborówka o pilny remont szkolnego budynku.

„My, rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Baborowie, razem z radnym Jerzym Najderkiem apelujemy do państwa o pilny remont dachu i niezbędne inwestycje w tej placówce oświatowej. Nasza szkoła nie była podmiotem inwestycji budowlanych ani remontowych od wielu lat. Mamy wrażenie, że gmina zapomniała o tej placówce i o naszych dzieciach” – napisali w piśmie adresowanym do burmistrza i rady miejskiej.

26 października radni odwiedzili szkołę w Baborowie i na własne oczy przekonali się, w jak dramatycznym stanie znajduje się jej dach. Sołtys Baborówka Jerzy Najderek złożył po tej wizycie adresowane do rady wniosek o zabezpieczenie w budżecie gminy na przyszły rok pół miliona złotych na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych. W miniony poniedziałek nad pismem pochylili się radni z komisji petycji i jednomyślnie zaakceptowali prośbę sołtysa.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że kwota ta może nie wystarczyć. Tam jest duży dach, poza tym strop jest przegniły – mówi radna Joanna Ludwiczak. – Tu chodzi o bezpieczeństwo dzieci. A pamiętajmy, że tej szkole przybywa dzieci,  jest coraz więcej oddziałów. Remont dachu to jest teraz rzecz najpilniejsza. Kolejna sprawa, to droga do szkoły, od strony Baborówka, znajdująca się w fatalnym stanie.

– Już na najbliższej sesji rady będziemy proponowali remont dachu i stropu szkoły w Baborowie – dodaje Anna Wicher, szefowa komisji petycji.

(mal)

FOTO: Po wielu latach próśb i apeli dyrekcji szkoły w Baborowie oraz rodziców uczniów, radni dostrzegli potrzebę remontu dachu szkolnego budynku

Poprzedni
Następny