15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Piotr Lisek zaprasza

W piątek mityng w Dusznikach

Wielkimi krokami zbliża się największa tegoroczna impreza sportowa w Dusznikach. Już w najbliższy piątek na miejscowym stadionie odbędzie się mityng tyczkarski „Lisek w domu”. Jego organizatorem jest czołowy tyczkarz świata, duszniczanin Piotr Lisek.

To będzie druga tego typu impreza zorganizowana przez wicemistrza świata z 2017 roku i rekordzistę Polski. W 2018 roku wraz z nim w Dusznikach rywalizowali między innymi Paweł Wojciechowski, Robert Sobera czy reprezentant Grecji Konstandinos Filipidis. Kto będzie skakał w Dusznikach w tym roku? Karty odkrywane są stopniowo, budując poziom emocji. Piotr Lisek nie zdradza jeszcze wszystkich szczegółów. Na pewno o zwycięstwo w Dusznikach będzie rywalizował z mistrzem świata z 2011 roku Pawłem Wojciechowskim i mistrzem Europy z 2016 roku, Robertem Soberą. Swój udział potwierdził też reprezentant Niemiec Torben Blech.

Zapowiadają się nie lada emocje. Przygotowywana na tę imprezę skocznia będzie certyfikowana, co oznacza, że pobity na niej rekord świata będzie uznany przez światową federację lekkoatletyczną (World Athletics). Piotr Lisek gwarantuje, że mityng będzie na wyższym poziomie niż ten z 2018 roku. Bezpośrednią transmisję z zawodów w Dusznikach przeprowadzi poznański oddział Telewizji Polskiej, 20 maja w godz. 17.45-19.45.

Urodzony w Dusznikach Piotr Lisek jest najlepszym polskim tyczkarzem ostatnich lat. Do niego należy absolutny rekord Polski – 6,02 m. Jest jedynym polskim zawodnikiem skaczącym o tyczce, który pokonał barierę 6 metrów. Duszniczanin jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy. W 2017 roku w Londynie został wicemistrzem świata. W tym samym roku w Belgradzie zdobył tytuł halowego mistrza Europy, a dwa lata później w Glasgow – tytuł wicemistrza.

Mityng w Dusznikach ma bogate grono partnerów i sponsorów. Do tej grupy należą: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Orlen, Gmina Duszniki, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Bank Spółdzielczy Duszniki, Powiat Szamotulski oraz TVP Sport.

                                                                                                          Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: W Dusznikach wystąpi m.in. mistrz świata z 2011 roku, Paweł Wojciechowski

Poprzedni
Następny