15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pierwszy koncert u gospodyń w Stróżkach

Kolędy i świąteczne szlagiery

Gdy zaczął zapadać zmierzch, w niedzielę 11 grudnia, w świetlicy wiejskiej w Stróżkach rozpoczynał się koncert świąteczny przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Najmłodsze w gminie Wronki, bo zarejestrowane ledwie w połowie października 2022 r.

Koncert rozpoczął się o godzinie czwartej późnym popołudniem. Na zgrabnie zaaranżowanej scenie wystąpili Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski. Repertuar dobrali w dużej mierze z myślą o świętach Bożego Narodzenia – były więc tradycyjne kolędy i świąteczne szlagiery z całego świata. Salka dość szczelnie wypełniła się słuchaczami. Dla wszystkich starczyło miejsca. Pojawił się również Marian Juś z powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które pośredniczyło w rejestracji KGW Stróżki. Właśnie dotacja z ARMiR na działalność koła pozwoliła zorganizować koncert. W pierwszym rzędzie zasiedli najmłodsi i najaktywniejsi fani muzyki. Wystarczyła niewielka zachęta, żeby dzieci śpiewały do mikrofonu kolędy, np. „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”.

Po koncercie i szybkim przemodelowaniu sali można było spróbować kulinarnych specjałów, których cały stół przygotowały panie z KGW. Scenę zaś do reszty opanowali najmłodsi, dyrygujący resztą sali i śpiewający kolędy przy akordeonowym akompaniamencie Waldemara Jurka.

Jak się okazuje, radość z koncertu była obopólna.

„Dziękujemy za przemiłe popołudnie oraz za zaproszenie z KGW Stróżki. Każdy podziwiał piękne przygotowanie sali! Scena, światła, dekoracje! No i przede wszystkim dziękujemy za przepyszne jedzenie, którym nas uraczyliście! Będziemy chcieli do Was wrócić!” – napisała na Facebooku Magdalena Janicka.

RB

 

Foto:

W świetlicy w Stróżkach dzieci chętnie zaśpiewały wspólnie z koncertującymi artystami

Poprzedni
Następny