15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pawlicki chce sprzedać

Szamotulski magistrat ma zamiar uporządkować swój grunt przy ul. Wiśniowej, przez który przebiega jeden z wjazdów do położonego tam budynku socjalnego. Dziś jest to zwykły nieużytek. Zakupem części ziemi, a konkretnie pasa gruntu o powierzchni ok. 250 m kw., zainteresowana jest mieszkanka, która chciałaby w ten sposób powiększyć swoją nieruchomość, bowiem jej dom przylega praktycznie do samej granicy działki. Po wytyczeniu na pozostałej części ziemi  drogi dojazdowej do budynku socjalnego, pozostałaby jeszcze działka o powierzchni ok. 600 m kw., którą gmina planuje sprzedać jako działkę budowlaną. Nie wszystkim radnym podoba się takie rozwiązanie.

Jerzy Najderek uważa, że gmina powinna wykorzystać grunt przy Wiśniowej pod budowę kolejnego budynku socjalnego. – Miejsce jest fajne. Piękny teren pod budynek socjalny – mówi radny.

– Oglądałem ten teren. Budynek miejski nie za bardzo się tam wkomponował z różnych względów. Moim zdaniem, budynków tego typu, komunalnych, nie powinno się lokalizować w zwartej zabudowie jednorodzinnej, indywidualnej, innej niż komunalna – przekonuje radny Marek Pawlicki. I dodaje: – Jest to miejsce nieustających konfliktów, zachowań nie do końca właściwych w stosunku do tych mieszkańców, którzy tam mieszkają od pokoleń. I wydaje mi się, że uporządkowanie tego terenu w zgodzie z tą przestrzenią, jaka tam jest – ulica Wiśniowa, Zielona – w zabudowie starej, jednorodzinnej, wpisuje się w możliwość stworzenia czegoś takiego, co powstaje w wyniku porządkowania tego terenu.

Pawlicki jest zdania, że teren gminny przy Wiśniowej należy sprzedać.

– Natomiast są inne grunty na terenie gminy, które możemy wskazać pod budownictwo komunalne – zaznacza.

(mal)

FOTO: Gminny teren przy ul. Wiśniowej urząd chciałby podzielić na działki i sprzedać

Poprzedni
Następny