15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ogromny pożar w Przecławiu

Płonęło kilkadziesiąt hektarów zboża i ścierniska

– W sobotę, 31 lipca o godz. 12.10, do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz osób postronnych, którzy informowali o pożarze zboża na pniu w miejscowości Przecław – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży.

I dodaje: – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ścierniska i zboża na pniu. Kierujący Działaniami Ratowniczymi poinformował, że pożar się rozprzestrzenia i należy zadysponować dodatkowe siły i środki.

Pożar był ogromny. Płonęło kilkadziesiąt hektarów zboża i ścierniska. Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do walki z ogniem wyjechały także wozy bojowe OSP z Przecławia, Brodziszewa, Chlewisk, Ostroroga, Baborowa i Pamiątkowa. Szamotulskich strażaków wsparły liczne zastępy z powiatu poznańskiego i obornickiego. W sumie z ogniem walczyło 25 jednostek.
Na miejsce zdarzenia udała się Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu oraz cysterna z wodą ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.
Strażakom pomagali miejscowi rolnicy oborywując teren objęty pożarem. Z kolei Nadleśnictwo Obornik wysłało do Przecławia samolot gaśniczy Dromader, który wykonał dwa zrzuty wody.

Akcja zakończyła się sukcesem, jednak spaleniu uległo 70 hektarów ścierniska i zboża na pniu.
(mal)

 

Foto: OSP Mrowino

Poprzedni
Następny