
Niebawem zakończenie prac
Trwa modernizacja świetlicy wiejskiej w Dębinie. Jej zakończenie planowane jest w drugiej połowie maja.
Najlepszy prezent na Dzień Matki? Ceramika Bolesławiecka ze Strefy Bolesławiec
Do końca ubiegłego roku sołectwo Dębina należało do największych sołectw w gminie Pniewy zarówno pod względem obszaru, jak i liczby ludności. Po podziale na dwa sołectwa: Buszewko i Dębina, obydwie jednostki należą do średniej wielkości sołectw. Nie zmienia to faktu, że potrzeba integracji mieszkańców – w swoistym centrum kultury, jakim na każdej wsi jest świetlica – jest wskazana. Nic tak nie pobudza mieszkańców jak nowa inwestycja, nowe przedsięwzięcie. Już wkrótce będzie ku temu okazja. Nowa świetlica niewiele będzie przypominać dotychczasowy budynek. Może za wyjątkiem miejsca i bryły budynku.
Ogłoszone w marcu postępowanie przetargowe pod nazwą: „Nasze wiejskie centrum kultury- zapewnienie dostępności świetlicy wiejskiej w Dębinie” określało w swojej specyfikacji szereg prac remontowych, które należało podjąć. Inwestycja dotyczy wykonania remontu budynku świetlicy wiejskiej w celu zapewnienia dostępu dla osób ze szczególnymi potrzebami. Stąd zbudowany już podjazd dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w zakres prac wchodzą między innymi ocieplenie ścian budynków; malowanie elewacji; obsadzenie parapetów zewnętrznych; obróbki blacharskie; zabudowa zadaszenia; montaż zdemontowanych urządzeń i elementów na elewacji; posadzki cementowe z podkładem i izolacjami; posadzki z płytek; uzupełnianie tynków; pomalowanie ścian wewnętrznych; wymiana drzwi wejściowych; wymiana stolarki okiennej; rozebranie fragmentu istniejących schodów i wykonanie nowych wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnością, wykonanie niezbędnych poręczy i pochwytów; wykonanie palisady betonowej i ściany pod donice betonowe; wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej.






















