15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nie wszyscy kierują na trzeźwo

W ubiegły piątek policjanci z Szamotuł oraz Wronek przeprowadzili kolejną akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Niestety, nie wszyscy kierujący wykazali się rozwagą – dwie osoby wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Akcję policjanci prowadzili we wczesnych godzinach porannych na terenie gminy Wronki, sprawdzili stan trzeźwości w sumie 423 kierujących. I tym razem wśród tych osób znalazły się takie, które nie powinny wsiadać za kierownicę.

– Policjanci ujawnili w sumie dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Jeden kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast jeden popełnił wykroczenie, gdyż wynik przeprowadzonego badania wykazał, iż kierował w stanie po użyciu alkoholu – informuje st. asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. – Najwyższy wynik badania stanu trzeźwości uzyskał zatrzymany do kontroli 40-letni mieszkaniec Wronek, który kierował samochodem marki Audi. Mężczyzna miał 0,94 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę w Nowej Wsi na ulicy Szamotulskiej.

(mal), KPP

FOTO: W piątek policjanci sprawdzili stan trzeźwości 423 kierowców

Poprzedni
Następny