15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Motocyklista nie żyje

W sobotę 27 kwietnia o godz. 16.55 w Osowie Nowym, na drodze z Szamotuł do Obornik, doszło do groźnego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego – oba pojazdy zderzyły się czołowo. Interweniowały służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Opel Astra, który zderzył się z motocyklem. Kierujący pojazdami znajdowali się w pobliżu, jedna osoba była poszkodowana – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej. – Uszkodzony samochód osobowy znajdował się na środku drogi, natomiast motocykl na pobliskiej łące. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR i rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach – dodaje.

Ranny motocyklista po przebadaniu przez ratowników został przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń zmarł.
Na czas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

(mal), KPP

Poprzedni
Następny