15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kilka rozbitych aut, kilku rannych

Do trzech poważnych wypadków doszło we wtorek 14 listopada na drogach naszego powiatu.

O godz. 9.00 na krajówce w Podrzewiu kierujący samochodem ciężarowym marki MAN zjechał z drogi na pobocze i uderzył przodem w drzewo. – Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się w pobliżu. Droga krajowa nr 92 była zablokowana. Pojazd znajdował się poza drogą. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników medycznych została przewieziona do szpitala w Szamotułach – informuje ogn. Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.

Sporo pracy związanej z likwidacją skutków tego wypadku mieli strażacy. Po uszczelnieniu i ograniczeniu wycieku paliwa z baku tira, przepompowaniu paliwa do podstawionego zbiornika, musieli jeszcze wyciąć uszkodzone drzewo oraz usunąć plamy oleju z jezdni.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce około godz. 11.35 w Brodziszewie. Doszło tam, na drodze wojewódzkiej, do dachowania samochodu. Jak informuje ogniomistrz Łukasz Kawka, auto po dachowaniu wpadło do rowu. Kierująca kobieta opuściła pojazd przed przybyciem służb ratunkowych i znajdowała się w pobliżu pod opieką świadków wypadku. Trafiła do szpitala w Szamotułach.

Do trzeciego tego dnia wypadku doszło około godz. 12.10 na ul. Wronieckiej w Pniewach. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który uderzył w tył pojazdu osobowego. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych i znajdowali się w pobliżu. Kobieta w ciąży została lekko poszkodowana. Droga wojewódzka nr 187 była zablokowana – relacjonuje ogniomistrz Kawka.

Jak się okazało, poszkodowana nie doznała poważnych obrażeń, nie wymagała hospitalizacji. Po przebadaniu przez ratowników pozostała na miejscu zdarzenia.

(mal), PSP

 

autor: MICHAŁ KLIMEK

W Podrzewiu kierujący tirem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy, który uderzył w tył pojazdu osobowego

Poprzedni
Następny