15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Kierowca przysnął za kierownicą

Dwie osoby ranne

W poniedziałek 18 września o godz. 14.50 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie przy drodze wojewódzkiej pomiędzy Rudnikiem a Kąsinowem.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Opel, który znajdował się poza drogą w rowie. Kierujący i pasażerka opuścili pojazd przed przybyciem straży i znajdowali się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia – informuje ogniomistrz Łukasz Kawka z szamotulskiej PSP. – Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników pogotowia  zostały przewiezione do szpitala – dodaje.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący oplem 75-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. najprawdopodobniej zasnął podczas jazdy. Chwila nieuwagi  spowodowała, że kierowane przez niego auto zjechało z drogi na pobocze i uderzyło w znak, a następnie wjechało do pobliskiego rowu.

Jako że obrażenia jakich doznali podróżujący oplem nie były poważne, policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję. Kierowca był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny