15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jubileusze małżeńskie w gminie Duszniki

Zaproszono 34 pary

            19 par z gminy Duszniki, które w tym roku świętują jubileusz 50-lecia związku otrzymało medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Ponadto wójt gminy złożył życzenia parom obchodzącym 55, 60, 65 i 70 lat we wspólnym związku.

Coroczne uroczystości wręczenia medali, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są podniosłą chwilą nie tylko dla małżonków, ale też dla ich rodzin i społeczności lokalnej. Dowodem na to jest udział nie tylko wójta, który odznacza w imieniu Prezydenta RP, ale także przedstawicieli gminy w osobach przewodniczącego rady, zastępcy wójta, sekretarza, skarbnika, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Tegoroczne święto zaplanowano na sobotę 17 września, w restauracji „Malibu” w Sękowie. Po oficjalnym powitaniu wójt Roman Boguś zaprosił jubilatów obchodzących 50-lecie małżeństwa do odbioru odznaczeń. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał medale następującym parom: Zofia i Stanisław Bączkowscy (Duszniki), Marianna i Józef Dolata (Sędzinko), Henryka i Zenon Hoffa (Duszniki), Janina i Józef Kabała (Mieściska),Elżbieta i Andrzej Kamińscy (Grzebienisko), Marianna i Bogdan Kijak (Podrzewie), Maria i Ryszard Klorek (Duszniki), Barbara i Zbigniew Kowalczyk (Ceradz Dolny), Władysława i Marian Koźlinscy (Zalesie), Teresa i Józef Kwaśniewscy (Grzebienisko), Teresa i Krystian Materak (Duszniki), Ewa i Zygmunt Nowak (Sędzinko), Anna i Stefan Paluszak (Sędzinko), Teresa i Henryk Pilarscy (Sękowo), Krystyna i Wacław Ratajczak (Duszniki), Irena i Kazimierz Rura (Niewierz), Stefania i Marian Ruta (Grzebienisko), Jadwiga i Marian Szukała (Niewierz) oraz Leokadia i Zygmunt Tarka (Duszniki). Gratulacje, życzenia, kwiaty i upominki przyjęły także pary ze starszym stażem. Jubileusz 55-lecia związku w tym roku obchodzą: Krystyna i Marian Beszterda (Młynkowo), Urszula i Kazimierz Beszterda (Duszniki), Aurelia i Edward Henczke (Sękowo), Janina i Marian Kaźmierczak (Ceradz Dolny), Maria i Bronisław Knop (Duszniki), Urszula i Zbigniew Piechowiak (Sędzinko) oraz Teresa i Stanisław Szustakiewicz (Chełminko). Pięć par obchodziło 60- lecie pożycia małżeńskiego: Bożena i Stanisław Bajer (Duszniki), Sabina i Franciszek Flis (Niewierz), Jadwiga i Stefan Łodyga (Podrzewie), Maria i Walerian Maćkowiak (Duszniki) oraz Aleksandra i Stanisław Schulz (Duszniki). Dwie pary przyjęły życzenia z okazji 65- lecia pożycia małżeńskiego: Teresa i Jan Derda (Sędziny) oraz

Stanisława i Czesław Kaczmarek (Duszniki). Z kolei najstarszą parą zaproszoną na uroczystości byli Marianna i Marian Szwedek z Grzebieniska, którzy przysięgę małżeńską składali 70 lat temu.

(sc)

Zdjęcie: Jubilaci otrzymali medale z okazji 50-lecia związku małżeńskiego

Fot. Beata Lisek

Życzenia przyjęli jubilaci obchodzący 55, 60, 65 i 70 lat związku

 

Poprzedni
Następny