15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jubileusz pracy artystycznej Macieja Sierpińskiego

Od 10 lat Maciej Sierpiński kieruje Zespołem Folklorystycznym „Szamotuły”. Rozwija taneczne pasje, odkrywa talenty

 

17 maja minęło 10 lat od momentu, kiedy pieczę nad Zespołem Folklorystycznym „Szamotuły” przejął Maciej Sierpiński.

Wydarzenie to uczczono w Szamotulskim Ośrodku Kultury, świętując jubileusz pracy artystycznej i edukacyjnej kierownika grupy folklorystycznej. Z tej okazji dyrektor SzOK Piotr Michalak wręczył M. Sierpińskiemu list gratulacyjny, zaznaczając, że przez minione 10 lat wydarzyło się wiele dobrego.

„Dziękuję Ci za propagowanie tradycji i kultury ludowej Ziemi Szamotulskiej i kształtowanie tożsamości kulturowej jej mieszkańców. Za wierność tradycji przodków i wykorzystywanie tkwiącego w niej i w naszej społeczności potencjału. Za pielęgnowanie najpiękniejszych wartości.

Dziękuję za jakże liczny, odbudowany Zespół Folklorystyczny „Szamotuły”. Za bycie jego sercem i motorem. Dzięki Tobie tradycja jest wciąż żywa. Dziękuję za edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz wysiłek włożony w ich wychowanie. Za rozwijanie tanecznych pasji i odkrywanie talentów. Za aktywizację i integrację kilku pokoleń szamotulan. To niezwykłe, że dzieci, które w 2011 roku w ramach pierwszego naboru, po rekrutacji do zespołu, do dziś – już w szeregach zasadniczej grupy – stoją u Twego boku, a ówczesna młodzież bierze dziś śluby w asyście zespołu. Tańczą zarażeni pasją swych dzieci – rodzice i że w myśl Twej tezy: „tancerzem nie przestaje się być nigdy” – wracają dawni członkowie zespołu” – zwracał się do Macieja Sierpińskiego, dyrektor SzOK.

Michalak wyrażał wdzięczność jubilatowi, określając go ambasadorem, za uświetnianie imprez lokalnych, ubogacających naszą codzienność w piękne, nieprzeciętne i poruszające widowiska. Dyrektor doceniał kierownika grup folklorystycznych za godne reprezentowanie Regionu Szamotulskiego na festiwalowych scenach w kraju i na świecie oraz za osiągnięcia, profesjonalizm, zaangażowanie i pasję z jaką działa.

„Gratuluję niezwykle owocnej dekady” – dodał Piotr Michalak. W imieniu własnym i załogi SzOK życzył on Sierpińskiemu  niezmiennej radości z tworzenia szamotulskiej codzienności, spełnienia, satysfakcji z pracy dydaktycznej, zdrowia i sił, wciąż cennych pomysłów i ambicji.

„Sprawiaj, byśmy nieprzerwanie czuli się uczestnikami szamotulskiej uczty weselnej. I nigdy nie przestawaj” – oznajmiał w liście gratulacyjnym przekazanym kierownikowi M. Sierpińskiemu, dyrektor SzOK.

ika

Poprzedni
Następny