15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Jeden punkt zadecydował o wygranej

Zawody drużyn kręglarskich gospodyń wiejskich z gminy Wronki 

W piątek 14 października wieczorem, w kręgielni klubu „Dziewiątka-Amica” Wronki, rozegrano I Gminny Turniej Kręglarski KGW. Tak się spodobał, że nie będzie ostatni.

W imprezie wzięło udział 11 drużyn kół gospodyń wiejskich z gminy Wronki. Reprezentowały Biezdrowo, Chojno, Ćmachowo, Kłodzisko, Marianowo, Nową Wieś, Popowo, Samołęż, Stróżki, Wartosław i Wierzchocin. Każdy z uczestników wykonywał jeden rzut próbny i piętnaście punktowanych.

Sędzią turnieju był prezes klubu kręglarskiego „Dziewiątka-Amica” Wronki Maciej Kląskała. Najlepszą zawodniczką turnieju, z wynikiem 83 punktów, okazała się Lidia Pospieszna z KGW Marianowo. W klasyfikacji generalnej o włos wygrała reprezentacja KGW Nowa Wieś (w składzie Katarzyna Duda, Katarzyna Grudzińska, Małgorzata Urban i Katarzyna Zastróżna), uzyskując 241 punktów. Na drugim miejscu, z wynikiem 240 punktów, znalazła się drużyna KGW Marianowo (Bożena Kopka, Lucyna Niezborała, Lidia Pospieszna i Danuta Skotnicka). Trzecie miejsce przypadło drużynie KGW Wartosław (Agnieszka Figas, Klaudia Kudlińska, Katarzyna Tabatowska, Klaudia Tabatowska), która uzyskała 199 punktów. Na kolejnych miejscach znalazły się drużyny KGW z Ćmachowa (194 punkty), Wierzchocina (191 punktów), Stróżek (188 punktów), Biezdrowa (170 punktów), Samołęża (160 punktów) i Popowa (141 punktów).

Nagrody dla najlepszych drużyn (wdzięczne urządzenia potrzebne w każdej kuchni) wręczali przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki Piotr Rzyski i wiceprzewodniczący RMiG oraz pomysłodawca turnieju w jednej osobie, Mariusz Makówka. Nagrodę specjalną dostał Gerard Gołąbek, jedyny mężczyzna w turnieju, który pozwolił domknąć skład drużyny KGW Popowo.

RB

Poprzedni
Następny