15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Oryginalna impreza w Zajączkowie

Pasjonaci, rowerzyści i koniarze

Od kilku lat, przeważnie w drugiej połowie września gospodarstwo agroturystyczne „Cisawy Koń” w Zajączkowie przeżywa prawdziwe oblężenie. W zacisznie położonej zagrodzie nad Jeziorem Zajączkowskim, w której przez cały rok można delektować się spokojem i bogactwem przyrody, w ciągu kilku godzin kilkaset osób, korzysta z zaproszenia, by znaleźć atrakcje pod swoje zainteresowania.

Jest coś dla miłośników zwierząt, coś dla miłośników motoryzacji, szczególnie tej retro, a także coś dla żądnych emocji i adrenaliny. Pod hasłem „Wyścig przez wieki” po raz piąty „Cisawy koń” był organizatorem dość oryginalnej imprezy. W niedzielę 19 września w zagrodzie Mirosława Biedziaka festyn zorganizowali: Stowarzyszenie Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak”, Stowarzyszenie Rowerzystów „Odjechani Team” oraz Stowarzyszenie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji „Pasjonat”.

„Wyścig przez wieki” organizowany w Zajączkowie od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko miłośników koni i motoryzacji. Wyścig to sztafeta odzwierciedlająca ewolucję sposobu przemieszczania się człowieka. Na specjalnie przygotowanej trasie rywalizują zespoły złożone z biegacza, jeźdźca, powożącego zaprzęgiem konnym, rowerzysty, motocyklisty, kierowcy samochodu i traktorzysty. W tym roku po raz pierwszy drużyny zgłaszały stajnie, do tej pory były to reprezentacje gmin. Wystartowało siedem drużyn. Dodatkową atrakcją był pokaz traibballu, po polsku zwanego pasieniem piłek oraz Nose Work – pracy węchowej. Ponadto organizatorzy przygotowali pokaz psów ras dalekiej północy (Malamutów) pokaz ras i maści koni, a także pokaz ptaków drapieżnych, połączony z przedstawieniem historii sokolnictwa. Na zakończenie imprezy odbył się tradycyjny wyścig zabytkowych traktorów.

Na zdjęciu: Atrakcją festynu był pokaz ptaków drapieżnych

(sc)

Poprzedni
Następny