15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Hadziuk i Solejuk na scenie w Pniewach

Z wilkowyjskiej ławeczki

     Fanów serialu „Ranczo” nie trzeba będzie długo namawiać na wizytę w pniewskich Łazienkach Miejskich. W najbliższą niedzielę 6 sierpnia, na scenie nad Jeziorem Pniewskim pojawią się między innymi Hadziuk i Solejuk – znani z popularnej ławeczki w Wilkowyjach.

Tradycyjnie w pierwszej połowie sierpnia, od 20 lat odbywa się w Pniewach festyn z okazji odpustu św. Wawrzyńca – patrona jednej z pniewskich parafii. Organizatorzy przygotowują szereg atrakcji w Łazienkach Miejskich. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00. Na starcie zaplanowano „Filharmonię pomysłów dla dzieci”. Po trzech kwadransach planowane jest rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez gminę Pniewy. O 16.50 na scenie pojawi się Szymon Krawczyk, a tuż po nim Kabaret KaŁaMaSz.

Słynna ławeczka z serialu „Ranczo” jest szczególnym miejscem. To nie tylko zwykłe siedzisko, na którym utrudzeni życiem bohaterowie tacy jak Hadziuk czy Solejuk spożywają tanie lokalne trunki wysokoprocentowe, ale miejsce dysput filozoficznych i ontologicznych deliberacji. Te zabawne i mądre ludową mądrością komentarze, przemyślenia i obserwacje bohaterów na temat otaczającego świata i ludzi zaskarbiły sobie przychylność i sympatię fanów, zapewniając im niezwykłą sławę. Przedłużeniem serialowych przeżyć bohaterów ze słynnej ławeczki z „Rancza” jest nasz kabaret KaŁaMaSz. Grupę tworzą Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski, czyli serialowi Hadziuk i Solejuk, a także Jacek Łapot (wcześniej członek kabaret Długi) oraz Dariusz Szweda – kompozytor, pianista i aranżer. Za skecze i teksty piosenek w kabarecie odpowiadają Jacek Łapot (kabaret Długi) oraz Robert Górski z popularnego kabaretu Moralnego Niepokoju, natomiast muzykę komponuje Dariusz Szweda – czytamy na profilu kabaretu.

Po dawce śmiechu będzie duża doza muzyki. Najpierw na scenie pojawi się pniewski zespół „Familiaris” – ok. 18.30. Popołudnie w Łazienkach Miejskich zakończy się koncertem duetu Jacek Dewódzki & Andrzej Paprot.

Ponadto tego dnia, w godz. 9.00-14.00 czynny będzie mobilny punkt krwiodawstwa. Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne przygotuje animacje dla dzieci „Wodny świat”. Czas nad jeziorem będzie upływał dzięki warsztatom i rozgrywkom ekologicznym. W pomoc przy organizacji włączyły się: CIS „Ostoja”, Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewach, stowarzyszenie „Nadzieja”, Stowarzyszenie Pniewskich Amazonek „Razem Raźniej”, „Pniewska Kawa”. Młodzież będzie grała w siatkówkę plażową, a maluchy będą się „wyładowywać” na dmuchańcach. Oby pogoda dopisała.

(sc)

Zdjęcie: Podczas corocznych festynów podsumowywane są konkursy, organizowane przez gminę Pniewy

Poprzedni
Następny