
Festyn pełen atrakcji
W miniony poniedziałek na placu przy remizie OSP w Bytyniu miał miejsce piknik z okazji Dnia Strażaka. W wydarzeniu uczestniczyły jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Najlepszy prezent na Dzień Matki? Ceramika Bolesławiecka ze Strefy Bolesławiec
Gości powitał prezes OSP Bytyń Milan Szwedek. Następnie życzenia strażakom złożyli: prezes Gminnego Związku OSP RP Zenon Pawlaczyk, wójt Zenon Gałka, przewodnicząca rady gminy Arleta Wojciechowska. W uroczystości uczestniczył również Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dolina Samy.
Podczas wydarzenia miało miejsce uroczyste przekazanie zestawów ratownictwa medycznego PSP-R1 BlueMED w formie plecaków. Sprzęt trafił do OSP Bytyń, Chlewiska, Kaźmierz i Sokolniki Małe. Uczestnicy pikniku mieli również okazję obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Bytynia.


Po części oficjalnej strażacy zaprosili na festyn pełen atrakcji. Na uczestników czekał słodki poczęstunek, a także tradycyjna kiełbasa z grilla. Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji mieszkańców oraz wspólnego świętowania Dnia Strażaka.
Na zakończenie uroczystości odbył się widowiskowy przejazd pojazdów pożarniczych na sygnałach świetlno-dźwiękowych.






















