15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dzieci z Karmina zadowolone

Wstęga przecięta, można się bawić

         Oficjalnie można już korzystać z nowego miejsca rekreacji w Karminie. Symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło w niedzielę 27 sierpnia.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zakończeniu prac przy zagospodarowaniu terenu rekreacyjnego w Karminie. Od ostatniej niedzieli sierpnia można korzystać z tego miejsca. Wartość prac przy zagospodarowaniu terenu przekroczyła 580.000 zł. Gmina Pniewy dołożyła ze swojego budżetu 200.000 zł. Pozostałe 380.000 zł gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wcześniej gmina otrzymała działkę na ten cel od Skarbu Państwa, poprzez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Plac w Karminie jest częściowo utwardzony kostką betonową (402 m kw), dla celów integracyjnych postawiono drewnianą altanę o pow. 35 m kw z czterema ławostołami. Na placu zabaw znajdują się: zestaw zabawowy jednowieżowy ze zjeżdżalnią, zestaw dwuwieżowy ze zjeżdżalnią, piaskownica, huśtawka podwójna, karuzela, bujak na sprężynie. Ponadto teren wyposażono w drewniane ławki i  kosze na śmieci. Na zagospodarowanej działce postawiono budynek gospodarczy. Teren został ogrodzony z gotowych elementów.

Z zaproszenia na uroczyste otwarcie nowego placu, wystosowanego przez sołtysa Adama Kubackiego skorzystali między innymi burmistrz gminy Pniewy Jarosław Przewoźny, proboszcz parafii w Psarskiem ks. Piotr Zawidzki, radny powiatu szamotulskiego Sławomir Chamczyk, mieszkańcy wioski z najmłodszymi pociechami. Po symbolicznym przecięciu wstęgi przez burmistrza, proboszcza, sołtysa i przedstawicieli najmłodszego pokolenia, ksiądz Piotr Zawidzki dokonał poświęcenia obiektu. Następnie uczestnicy uroczystości świętowali przy zastawionych stołach.

Zdjęcie: Plac zabaw dla dzieci został oficjalnie otwarty

Poprzedni
Następny