15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dyrektor Pawelczak uspokaja

Karetek nie brakuje

Jak już informowaliśmy, w poprzednią sobotę w Pamiątkowie doszło do groźnego wypadku. Jadąca na sygnale karetka pogotowia, należąca do SP ZOZ Szamotuły, zderzyła się z samochodem osobowym VW touran.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do zderzenia doszło w momencie, kiedy volkswagen kierowany przez 40-letniego mężczyznę, wyprzedzany przez karetkę, skręcał na posesję. Po uderzeniu karetka wpadła do rowu. Obaj kierowcy z obrażeniami trafili do szpitala.

– Na szczęście obu kierowcom nic groźnego się nie stało – uspokaja dyrektor szamotulskiego szpitala, Remigiusz Pawelczak. – Po wykonaniu badań, diagnostyki, obaj kierowcy zostali już zwolnieni do domów.

Zdecydowanie gorzej z wypadku wyszła karetka, uszkodzenia są spore. Czy wróci do służby pacjentom?

– Karetka na razie trafiła na policyjny parking. Nie wiemy jeszcze jaki będzie jej los, czekamy na wynik oględzin fachowców – wyjaśnia dyrektor Pawelczak.

I dodaje: – To nie była nowa karetka, ale to był bardzo dobry samochód, mercedes, wszyscy chcieli nim jeździć. Kupiliśmy ten pojazd za 100 tysięcy złotych. Oczywiście szkoda go, ale jest ubezpieczony na 95 tysięcy, więc nawet jeśli dojdzie do kasacji, to odzyskamy pieniądze. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, karetki mamy. Natychmiast po wypadku następna karetka została włączona do ruchu.

(mal)

Poprzedni
Następny