15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Duszniczanka wicemiss igrzysk!

Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Dusznikach wzięło udział 15 czerwca w IV Ogólnopolskich Igrzyskach Kół Gospodyń Wiejskich w Jarocinie, gdzie rywalizowało 27 drużyn z całej Polski.

Koło brało udział w konkurencjach takich jak bieg na 70 metrów, rzut do celu, czy sadzenie warzyw. Dusznickie gospodynie wyróżniły się nie tylko w konkurencjach sportowych, zaprezentowało także swoje stoisko, na którym ciasta, które cieszyły ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ciasta. Jednak największy bodaj sukces osiągnęły w konkursie na Miss Igrzysk. Tytuł drugiej wicemiss zdobyła bowiem członkini koła, Edyta, która przygotowała na konkurs wspaniałą kreację.

Udział w igrzyskach to świetna okazja do promowania swoich inicjatyw, twórczości i aktywności. Koła gospodyń wiejskich odgrywają niezwykle ważną rolę w integrowaniu mieszkańców, zachowywaniu lokalnych tradycji i kulturowego dziedzictwa.

(bel)

 

FOTO: Tytuł drugiej wicemiss zdobyła członkini koła, Edyta. Przygotowała wspaniałą kreację

(fot. KGWiG w Dusznikach)
Poprzedni
Następny