15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Drugie dno kolizji w Szczepankowie

Zjechał na chodnik i trafił w drzewo

W sobotę 22 stycznia po godz. 15 czarne kombi marki Peugeot 508 SW uderzyło w drzewo na zakręcie drogi nr 184 w Szczepankowie. Okoliczności kolizji były dość zagadkowe. Peugeot nadjechał od strony Ostroroga. Z niewiadomych przyczyn zjechał na chodnik i prawym narożnikiem uderzył w drzewo.

Okoliczności kolizji były dość zagadkowe. Peugeot nadjechał od strony Ostroroga. Z niewiadomych przyczyn zjechał na chodnik i prawym narożnikiem uderzył w drzewo. Zupełnie jakby kierowca zapatrzył się w komórkę lub przysnął i nie zauważył, że najwyższy czas skręcić.

Poduszki wybuchły, prawa strona wozu przestała istnieć do środkowego słupka, samochód odbił się od drzewa, obrócił i zatrzymał w poprzek pasa ruchu i chodnika. Szczęściem w nieszczęściu nikt tamtędy nie szedł. Kierowca wysiadł o własnych siłach i nie wiózł pasażera na prawym fotelu.

Służby ratunkowe przyjęły zgłoszenie o wypadku o godz. 15:12. Dyżurny wysłał do Szczepankowa w sumie dziesięciu strażaków z PSP Szamotuły i OSP Ostroróg. Strażacy zabezpieczali miejsce kolizji i wysypali sorbent na rozległe plamy płynów eksploatacyjnych, które wylały się z wraku na jezdnię.

A później zrobiło się jeszcze ciekawiej. Jak informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach: – Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Nie znajdował się pod wpływem alkoholu, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia, dlatego pobrano mu też krew do badań w celu zweryfikowania, czy nie kierował pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających lub psychotropowych. Z uwagi na podejrzane oraz nieracjonalne zachowanie kierowcy, policjanci dokonali też kontroli osobistej mężczyzny. W jej trakcie znaleźli przy nim marihuanę.

Zapadła decyzja o przeszukaniu mieszkania 21-letniego mieszkańca gminy Ostroróg, gdzie policjanci zabezpieczyli kolejne porcje marihuany i metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. – Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie, usłyszał dwa zarzuty posiadania narkotyków. Co więcej, po otrzymaniu wyników badań zostanie również przesłuchany i usłyszy zarzuty za spowodowane zdarzenie drogowe. Szczegółowa kwalifikacja prawna będzie zależała od stanu jego trzeźwości. Postępowanie jest w toku. Prowadzą je policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku – dodała Sandra Chuda.

RB

 

Na zdjęciu: Peugeot w zderzeniu z drzewem skutecznie obronił kierowcę przed obrażeniami, ale nie nadaje się do naprawy

Poprzedni
Następny