15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Czy nowa siedziba Nadleśnictwo Wronki będzie gotowa w tym roku?

Ponad 500 tys. złotych na wyposażenie

W końcu zbliżamy się do otwarcia budynku administracyjnego Nadleśnictwa Wronki, zlokalizowanego w Obelzankach. Właśnie ogłoszono przetarg na dostawę i montaż jego wyposażenia.

Postępowanie na budowę nowej siedziby Nadleśnictwa Wronki z infrastrukturą wygrało w lutym 2018 roku Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Romana Dziubińskiego z Ratajów koło Chodzieży, proponując cenę 5,988 mln zł brutto.

Początkowo wszystko szło sprawnie, ale zaczęło zgrzytać, a tempo prac przygasać. Tygodniami na budowie niewiele się działo, aż w końcu Lasy Państwowe zerwały umowę. Okazuje się, że wiosną 2019 r. firma z Ratajów poddała się tzw. sądowemu postępowaniu sanacyjnemu, które jest elementem procesu restrukturyzacji zadłużenia.

W kwietniu 2021 r. Nadleśnictwo Wronki ogłosiło kolejny przetarg, tym razem na dokończenie budowy. Z czterech ofert najkorzystniejsza była złożona przez firmę Constructo Sp. z o.o. Sp.j. Z miejscowości Rogówko (woj. kujawsko-pomorskie). Opiewała na kwotę blisko 4,114 mln zł brutto. Zwycięzca dostał 210 dni na realizację zamówienia, licząc od pierwszej połowy lipca 2021 r.

Budynek administracyjny jest gotowy, lecz stoi pusty. W lipcu 2022 r. Nadleśnictwo Wronki ogłosiło przetarg na dostawę i montaż wyposażenia, które się w nim znajdzie. Na listach z zapotrzebowaniem znalazły się kontenery, regały, szafy, szafa na broń służbową strażników leśnych, sejf do pomieszczenia kasowego, komody, dostawki, stoły, biurka, krzesła, fotele biurowe, wieszaki, lada recepcyjna i sprzęt gospodarstwa domowego (płyta indukcyjna, dwie zabudowy kuchenne, dwie lodówki, dwie zmywarki do naczyń i dwa ekspresy do kawy).

W planie zamówień publicznych na rok 2022 Nadleśnictwo Wronki zarezerwowało na ten cel 543 tys. zł. Termin składania ofert minie 25 lipca, a realizacja zamówienia powinna potrwać najwyżej 70 dni, licząc od dnia podpisania umowy. To sugeruje, że otwarcie nowego budynku może nastąpić na przełomie października i listopada 2022 r.

Kryteriami wyboru dostawcy wyposażenia będą cena (60% wagi), jakość w tym parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników (20%) i okres gwarancji (20%).

RB

Na zdjęciu:

Przyszły budynek administracyjny Nadleśnictwa Wronki jest gotowy, lecz stoi pusty. Na początku sierpnia 2022 r. dowiemy się, kto dostarczy i złoży wyposażenie

Poprzedni
Następny