15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Coraz bliżej końca budowy Wspólnej i Jagiellońskiej

            Położone są już chodniki na nowo budowanym odcinku ul. Wspólnej w Pniewach (w kierunku ul. Wiśniowej), obecnie trwają prace przy budowie chodników na ul. Jagiellońskiej. W najbliższych tygodniach spodziewane są już efekty prac, które będą widoczne na powierzchni. Do tej pory większość prac koncentrowało się na infrastrukturze podziemnej.

Powoli kończą się prace na ul. Konińskiej (inwestycja realizowana przez powiat szamotulski), przyspieszają na ul. Wspólnej i Jagiellońskiej. Największa tegoroczna inwestycja drogowa gminy Pniewy ma być gotowa na przełomie lata i jesieni.

Projekt pod nazwą „Rozbudowa ulicy Wspólnej i ul. Jagiellońskiej od ul. Wiśniowej do ul. Słowiańskiej w Pniewach wraz z odwodnieniem” to inwestycja, na którą gmina Pniewy otrzymała gwarancję środków rządowych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, poprzez wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego, zagwarantował środki w wysokości 9 357 500 zł. W postępowaniu przetargowym wybrany wykonawca zaoferował wykonanie zadania za sumę 9 182 899,15 zł. Tym samym dofinansowanie rządowe wyniesie 8 723 754,19 zł, co stanowi 95 procent całości zadania.

Budowa ulic Wspólnej i Jagiellońskiej wraz z odwodnieniem jest kluczową inwestycją dla rozwoju osiedla kwiatowego. Odwodnienie, poprowadzone kanalizacją zbudowaną w wymienionych ulicach do zbiornika retencyjnego zbudowanego kilka lat temu na ul. Polnej, umożliwi budowę dróg na części osiedla kwiatowego (ulice: Lawendowa, Różana i Sasankowa). Nową utwardzoną drogą będą połączone ulice Wiśniowa i Słowiańska. W ten sposób miasto zyska alternatywny dojazd do firm położonych przy ul. Wspólnej. Inwestycja odciąży ruch ciężarowy z ul. Polnej.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Krawężniki przy ul. Wspólnej są już położone. Niebawem będą ułożone chodniki na tzw. starym odcinku ulicy

Poprzedni
Następny