15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Co z tym szczęściem w Przecławiu?

KGW „Zgrany Przecław” zaprosił mieszkańców na kawę i nie tylko

Od ponad 10 lat ONZ świętuje 20 marca na całym świecie Międzynarodowy Dzień Szczęścia, zapraszając ludzi do zatrzymania się i pomyślenia, co jest tak naprawdę ważne w ich życiu. Koło Gospodyń Wiejskich „Zgrany Przecław” przy wsparciu Szamotulskiego Ośrodka Kultury postanowiło zorganizować taki dzień dla wszystkich mieszkańców swojej wsi.

Czym jest dla przecławianek i przecławian szczęście? Każdy z uczestników spotkania mógł odpowiedzieć na to pytanie i stworzyć tablicę szczęścia w świetlicy wiejskiej w Przecławiu. Przy kawie Szamotulance, cudnych pączkach, chruścikach i wielu słodkościach przygotowanych przez członków KGW, przeczytaliśmy między innymi, że szczęście to: zgoda, rodzina, przyjaciele, dzieci, zdrowie, zwierzęta, czy brak wojny.

Świętowanie otworzył pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Przecławia, która przy wsparciu opiekunów – Agaty Skowrońskiej i Krzysztofa Bartnika – pokazała, jak działać w trudnej sytuacji urazu i jak ze sobą współpracować, kiedy chcemy udzielić pomocy. Młodzież spotyka się regularnie i pogłębia swoją wiedzę, czego efekty widzieli wszyscy przybyli do Przecławia.

Ten, kto odwiedził świetlicę wiejską między 16:00 a 19:00, w każdym miejscu mógł znaleźć coś dla siebie – animacje dla najmłodszych, słodkości, chleby własnego wypieku, smalec, ogórki kiszone, a na zakończenie przygotowane, specjalnie na tę okazję dekoracje wielkanocne, które można było ozdobić kolorowo i zabrać ze sobą do domu. Chętni mogli, odpowiadając na krótkie pytania, wziąć również udział w losowaniu niespodzianek przygotowanych z tej okazji.

Gwiazdą tego spotkania i ogromną niespodzianką wieczoru był Jakub Herfort – zwycięzca 9 edycji programu Mam Talent, który angażując publiczność wyśpiewał znane i lubiane szlagiery. Na swojej kartce napisał: „szczęściem dla mnie jest, że mogę być tutaj dzisiaj z WAMI”.

 

A.P.

P.s. Przecław dziękuje każdemu, kto włączył się w organizację tego spotkania. Było Was wielu – mamy szczęście, bo właśnie dzięki takiej współpracy to był naprawdę Międzynarodowy Dzień Szczęścia!

 

Zdjęcie (Michał Płachetka): Ten, kto odwiedził świetlicę wiejską między 16:00 a 19:00, w każdym miejscu mógł znaleźć coś dla siebie

Poprzedni
Następny