15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Co słychać na pływalni?

Węglewski dopytuje o postęp prac

Z dniem 1 stycznia 2023 r. kryta pływalnia przy ul. Sportowej 6 zawiesza działalność do 31 sierpnia 2023 r. Decyzja ta podyktowana jest czynnikami niezależnymi od Zakładu Gospodarki Komunalnej” – podała w komunikacie pod koniec grudnia ubiegłego roku szamotulska spółka komunalna.

ZGK wygaszenie pracy basenu tłumaczyło wzrostem cen gazu oraz energii elektrycznej. Z kolei niektórzy radni zastanawiają się, czy dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się pływalnia nie należy tłumaczyć raczej nieudolnością w zarządzaniu obiektem. Na grudniowej sesji rady miejskiej samorządowcy zadecydowali o dokapitalizowaniu „komunalki” kwotą 5 mln zł. Pieniądze mają pójść na modernizację pływalni, w szczególności na montaż pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej oraz wymianę systemu wentylacyjnego. Czy prace przebiegają bez zakłóceń, czy zapowiadany termin oddania basenu do użytku mieszkańcom – 1 września – nie jest zagrożony? Na ostatniej sesji rady dopytywał o te kwestie Bartosz Węglewski.

– Na razie nic mi nie wiadomo o zmianie terminu. Na razie planujemy uruchomić pływalnię w dniu 1 września – wyjaśnia Piotr Koczorowski, prezes zarządu ZGK. – Oczywiście wpłynął już projekt i został złożony do urzędu powiatowego. Rozpiszemy przetarg w połowie maja na wykonawstwo zaplanowanych robót. Będzie co najmniej miesiąc na zapytania od wykonawców odnośnie tego projektu. Ja sądzę, że pod koniec czerwca podpiszemy z wykonawcą wybranym w przetargu umowę. Oczywiście zakładamy, że oddanie zmodernizowanej pływalni powinno się zakończyć 31 sierpnia.

Prezes Koczorowski zakłada, że moje dojść do „pewnego obsunięcia terminu”. – Ale my na razie tego nie planujemy – zapewnia.

(mal)

FOTO: Piotr Koczorowski, prezes ZGK w Szamotułach, jest przekonany o uruchomieniu pływalni zgodnie z planem – 1 września

Poprzedni
Następny