15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Burmistrz sam przyznał, że to droga wstydu”

Czy mieszkańcy Mutowa doczekają się wreszcie naprawy szosy?

Coraz więcej osób ze zniecierpliwieniem dopytuje, czy wyremontowana zostanie zniszczona droga prowadząca do Mutowa. Temat ten ciekawi nie tylko mieszkańców tej sympatycznej wioski, ale również bywających w jej okolicach szamotulan.

Na modernizację drogi, jeszcze w ubiegłorocznym budżecie gminnym, wyasygnowano 1 mln zł. Samorząd lokalny czynił także starania o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację przewidzianego zadania.

Pierwotnie naprawę naszej drogi wyceniono na co najmniej 3 mln zł. Jeżeli jednak gmina nie otrzyma oczekiwanego wsparcia finansowego, środki te zostaną okrojone. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie będzie rozbierana ścieżka rowerowa, która została usytuowana zbyt wysoko w stosunku do jezdni. Mimo to, naprawdę jesteśmy zadowoleni, że ta droga została zatwierdzona do odnowienia. Bo jest nam wstyd przed przyjeżdżającymi do nas gośćmi, kiedy musimy wysłuchiwać docinek: „Ale wy macie drogę!”. W ubiegłym roku w okresie, kiedy panują szczególnie niesprzyjające warunki atmosferyczne i znacznie dają się we znaki wszelkie nierówności nawierzchni, wjechałam samochodem centralnie w jedną z dziur i złapałam panę. A wieczorem te dziury są bardzo ukryte i praktycznie ich nie widać, więc z łatwością można w nie wpaść – opowiada o problemach mieszkańców Mutowa jego sołtys, Bernadeta Markiewicz (na zdjęciu).

Szczegóły już wkrótce oraz w ostatnim numerze Szamotulskiej

Poprzedni
Następny