15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Będzie remont drogi z Brodziszewa do Sokolnik Małych

Są rządowe środki na remonty dróg w powiecie szamotulskim!

Do Wielkopolski trafi ponad 85 mln zł na remonty dróg powiatowych i gminnych, w tym ponad 4 mln zł do samorządów z powiatu szamotulskiego. Samorządy otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

– To ważne wsparcie samorządów w rozwoju infrastruktury drogowej naszego regionu, realizowane w zgodzie z lokalnymi potrzebami i oczekiwaniami. Wspólnie z samorządowcami i mieszkańcami cieszymy się z pozytywnych zmian, które usprawniają naszą mobilność, a także przyczyniają się do poprawy jakości życia i rozwoju okolicy. Jesteśmy na dobrej drodze do lepszej przyszłości – ocenia Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, poseł z naszego okręgu. Jak podkreśla parlamentarzysta, kolejne środki, które przekazywane są samorządom, to efekt sprawnego zarządzania finansami publicznymi, w tym m.in. walki z mafiami VAT-owskimi.

Dzięki środkom z rządowego programu w kwocie 1,4 mln zł powiat szamotulski wyremontuje drogę Brodziszewo – Sokolniki Wielkie, na odcinku Brodziszewo – Sokolniki Małe o długości ok. 2,9 km. O modernizację tej drogi mieszkańcy zabiegali od dawna. Powiat otrzyma też 494 tys. zł na remont kolejnego fragmentu, o długości 350 m, szosy z Szamotuł do Gąsaw.

Miasto Obrzycko dzięki rządowemu wsparciu w wysokości 652 tys. zł wyremontuje ul. Mickiewicza oraz ul. Kościelną. Z kolei gmina Obrzycko poprawi stan dróg gminnych w Słopanowie i Kobylnikach. Na ten cel otrzyma 309 tys. zł. 1 257 000 zł trafi do Kaźmierza na modernizacje gminnych dróg w Kopaninie i Radzynach. Z remontu asfaltowej nawierzchni będą zadowoleni mieszkańcy ul. Polnej we Wronkach. Na ten cel gmina otrzyma 105 tys. zł.

(mal)

FOTO: O remont drogi Brodziszewo – Sokolniki Małe zabiegają od dawna mieszkańcy

 

– Jesteśmy na dobrej drodze do lepszej przyszłości – ocenia minister Grzegorz Piechowiak i zapowiada kolejne środki dla samorządów

Poprzedni
Następny