15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Bawili się i ćwiczyli

70 młodych strażaków wzięło udział w V Gminnym Rajdzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Na trasę rajdu w sobotę 13 maja wyruszyły ekipy z Baborowa, Brodziszewa, Jastrowa, Koźla, Otorowa, Pamiątkowa, Przecławia i Szamotuł.

– Celem rajdu było doskonalenie sprawności fizycznej, popularyzacja turystyki w Wielkopolsce, historii regionu, pogłębianie wiedzy w dziedzinie pożarnictwa oraz dobra zabawa – informuje Józef Poradzisz, sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP w Szamotułach.

Trasa rajdu wiodła od parkingu rowerowego przed lasem za Kępą, przez znane miejsca w Szamotułach i zakończyła się w Parku Zamkowym. W czasie imprezy uczestnicy brali udział w rozmaitych konkurencjach i konkursach. Ot, chociażby rzucali rzutką ratownicza do celu, rozpoznawali sprzęt strażacki będący na wyposażeniu wozów bojowych, udzielali pierwszej pomocy, czy budowali linie gaśnicze.

Zwycięzcami rajdu została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Brodziszewo przed OSP Szamotuły i OSP Baborowo. Zwycięskim drużynom wiceburmistrz Szamotuł  Dariusz Wachowiak wręczył dyplomy i puchary, a pozostałym dyplomy uczestnictwa. Każdy uczestnik otrzymał mapę Szamotuł oraz kiełbaskę z grilla.

(mal)

 

FOTO: W czasie rajdu drużyny zapaliły znicze m.in. przed pomnikiem gen. Stanisława Maczka

Poprzedni
Następny