15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Amica Cup za nami

Prestiżowy turniej siatkarski Amica Cup już po raz kolejny rozegrany został w Szamotułach. W miniony weekend żeńskie drużyny z Polski i Niemiec rywalizowały o zwycięstwo w Hali „Wacław”.

Trzy dni turniejowe, cztery drużyny, sześć meczów do rozegrania i tylko jeden zwycięzca, tak w liczbach prezentuje się tegoroczna edycja turnieju siatkarskiego Amica Cup. Szamotuły po raz kolejny stały się polską stolicą kobiecej siatkówki, a na kibiców czekała moc atrakcji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Zadbały o to drużyny z polskiej oraz niemieckiej najwyższej ligi. W rywalizacji udział wzięły: ŁKS Commercecon Łódź, Volley Wrocław, Rote Raben Vilsbiburg i Dresdner SC.

– Turniej Amica Cup już na stałe wpisał się w polski kalendarz siatkarskich imprez. Bardzo się cieszę, że zespoły do których się zwróciłem są dzisiaj z namimówił w piątek, tuż przed rozpoczęciem zawodów, Ryszard Frąckowiak, organizator imprezy. – To świetny czas, aby sprawdzić formę drużyn przed startem nowego sezonu rozgrywek. Wśród zawodniczek zobaczymy na parkiecie m.in. reprezentantki polski Klaudię Alagierską-Szczepaniak, Kamilę Witkowską czy Zuzannę Górecką, które wzięły udział w tegorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w największych polskich i holenderskich halach. Te zawodniczki reprezentują na co dzień klub ŁKS Commercecon Łódź, który w ubiegłym roku znalazł się na podium klasyfikacji końcowej Tauron Ligi.

Pan Ryszard myśli już kolejnych edycjach Amica Cup: – Mam już ułożone plany na przyszły rok i na za dwa lata, kiedy świętować będziemy dwudziestolecie organizacji naszego turnieju. Na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale powiem, że chciałbym mocno uatrakcyjnić przyszłoroczny turniej, a jubileuszowy w szczególności.

Każdego dnia turnieju na kibiców czekały dwa mecze. W piątek o godz. 16:00   na parkiet wybiegły drużyny z Drezna i Vilsbiburga (wynik: 3:0). Następnie o godz. 18:30 do rywalizacji przystąpiły polskie zawodniczki z Wrocławia oraz Łodzi (0:3). W sobotę naprzeciwko siatki stanęły ekipy Rote Raben Vilsbiburg oraz Volley Wrocław (2:3) oraz Dresdner SC i ŁKS Commercecon Łódź (2:3). Natomiast w niedzielę finałowe rozstrzygnięcia zapadły w spotkaniach Rote Raben Vilsbiburg przeciwko ŁKS Commercecon Łódź (1:3) oraz Dresdner SC kontra Volley Wrocław. Cały turniej wygrały, po trzech zwycięstwach,  łodzianki.

– Bardzo się cieszę, że jako Grupa Amica możemy uczestniczyć w szamotulskim turnieju i wesprzeć ten turniejzaznacza Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica. – Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ wartości, które towarzyszą zawodom, między innymi sportowy, zdrowy duch rywalizacji, sportowe podejście do życia, wpisują się doskonale w wartości Grupy Amica. Od lat popularyzujemy i wspieramy sport kobiecy oraz sukcesy zawodniczek. Robimy to zarówno w Polsce, jak i za granicą, w różnych dyscyplinach takich jak: siatkówka, kręgle czy piłka nożna. Siatkówka zawsze była nam szczególnie bliska, czego przykładem jest m.in. nasza Akademia Siatkówki Amica, w której bierze udział siedem szkół podstawowych z powiatu szamotulskiego.

– Tutaj, w Szamotułach są zawsze bardzo dobre turnieje, z dobrymi nagrodami. Kilka razy podróżowałem w busie z pralką i lodówką – chwali szamotulskie zawody Michal Masek, trener Volley Wrocław.

ŁKS Commercecon Łódź oraz Volley Wrocław to zespoły, które grają w Tauron Lidze. Pierwsza z tych drużyn poprzedni sezon zakończyła na podium, natomiast drużyna z Wrocławia uplasowała się na 9 miejscu. Drużyny zza naszej zachodniej granicy Dresdner S.C. oraz Rote Raben Vilsbiburg swoje spotkania rozgrywają w Bundeslidze i w sezonie 2021/2022 zajęły po fazie play-off odpowiednio 3 i 5 miejsce.

(mal)

FOTO: Siatkarki z Vilsbiburga i Wrocławia stworzyły w sobotę świetne widowisko

 

Poprzedni
Następny