
Pięćdziesięcio osobowa grupa pniewian 50+ mieszkańców gminy Pniewy wybrała się w końcu sierpnia sierpnia do Wronek. Wizyta rozpoczęła się spacerem ulicami miasta z regionalistą Piotrem Pojaskiem. Pniewianie zwiedzili kościół parafialny pw. Św. Katarzyny, Rynek z zabytkowymi kamieniczkami i pomnikami, kościół klasztorny oraz przespacerowali się kładką nad Wartą. Zwiedzanie Wronek zakończyło się przy kręgielni, gdzie pracownik kręgielni zapoznał gości z zasadami i technikami gry. Kręgle były świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu, dostarczyły rozrywki i zdrowej rywalizacji. We Wronkach, w przeciwieństwie do gminy Pniewy, to bardzo popularny sport.
Po wysiłku sportowym i trudach zwiedzania pniewianie wzięli udział w Chojnie w spotkaniu integracyjnym z Zespołem „Chojanki” przy kawie i wspólnych śpiewach piosenek biesiadnych przy akompaniamencie akordeonowym Jana Starosty.
Wyjazd odbywał się w ramach realizacji zadania pn. „Integracja na sportowo” dofinansowanego ze środków Gminy Pniewy. Beneficjentem projektu jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa”.




















