
Trwają prace remontowo-budowlane przy budynku świetlicy wiejskiej w Bobulczynie, czyli dawnej szkoły podstawowej. Urząd Miasta i Gminy Ostroróg zamówił m.in. remont sali głównej, korytarza i sanitariatów na parterze, wymianę płytek na schodach wejściowych, odnowienie poddasza, docieplenie stropu, odświeżenie i impregnację kamiennych elewacji zewnętrznych. Wykonawcą jest firma ING-MAL Dagmary Bukowskiej z Połajewa. Umowę podpisano 23 lipca z trzymiesięcznym terminem realizacji, który zbliża się już nieubłaganie. To samo przedsiębiorstwo wygrało przetarg na dobudowanie kuchni w świetlicy w Rudkach. Wartość robót w Bobulczynie wynosi 258 169,64 zł, czyli sporo poniżej kwoty 300 tys. zł, którą wstępnie rezerwowano w budżecie. Gmina Ostroróg odzyska z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków 253 006,25 zł.
RB






















