15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

17-latek z Dusznik z zarzutem usiłowania rozboju

Groził pistoletem

Policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju. Nastolatek zagroził kasjerowi pistoletem na kulki zasilanym CO2. Po zatrzymaniu stwierdził, że zrobił to dla żartu. Śledczy na żarcie się nie poznali – przedstawili dowcipnisiowi zarzut usiłowania rozboju.

W poprzednim tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące usiłowania rozboju w jednym ze sklepów na terenie gminy Duszniki. Z relacji sprzedawcy wynika, że do sklepu weszła grupa młodych osób, która zachowywała się głośno. Gdy jeden z mężczyzn płacił za towar, drugi z kolei wyjął spod kurtki przedmiot przypominający broń i wycelował w kasjera. Mężczyzna ten zażądał pieniędzy. Z relacji wynika też, że próbował sięgnąć do kasy, jednak nie zdołał zabrać pieniędzy i wyszedł ze sklepu razem z całą grupą znajomych. Spośród nich zgłaszający rozpoznał dwie osoby.

– Dobre rozpoznanie i wspólna praca funkcjonariuszy z Dusznik oraz z Szamotuł doprowadziła do szybkiego ustalenia wszystkich osób, które przyszły do sklepu razem z podejrzanym o usiłowanie rozboju – informuje st. asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. – Byli to mieszkańcy Dusznik w wieku od 16 do 18 lat. Podejrzany o grożenie przedmiotem przypominającym broń, to 17-latek. Mężczyzna został szybko zatrzymany. W jego miejscu zamieszkania policjanci odnaleźli też i zabezpieczyli pistolet na kulki zasilany CO2, którym posługiwał się w sklepie. Pistolet został przekazany do badań biegłemu z zakresu balistyki.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, a także przesłuchali ujętych do sprawy nastolatków. Po zebraniu materiału dowodowego  przesłuchali również podejrzanego. 17-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju. Przyznał się do zarzucanego czynu i dodał, że nie chciał ukraść pieniędzy, a cała sytuacja była tylko żartem.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie. Po jego zakończeniu 17-latek odpowie za swój czyn przed sądem.

(mal), KPP

FOTO: 17-latek posługiwał się pistoletem na kulki zasilanym CO2

Poprzedni
Następny