15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

W Pniewach przesunięto pomost

10 lat po rewitalizacji

            W roku 2013 gmina Pniewy realizowała zadanie polegające na rewitalizacji Łazienek Miejskich. Jednym z jej elementów była budowa nowego pomostu.

Pływająca stalowa konstrukcja, zapewniająca odpowiednią wyporność i stabilność użytkowników, przymocowana łańcuchami, połączona z lądem służy po dziś dzień odwiedzającym pniewskie kąpielisko. Dziesięć lat temu budowla zastąpiła stary, wysłużony i niebezpieczny pomost. Nowy wówczas pomost wyposażono w barierki, drabinki kąpielowe, wieszaki do kół ratunkowych i miejsce nadzoru ratowniczego.

W ubiegłym roku pojawił się problem znacznego obniżenia stanu wody w Jeziorze Pniewskim. Od strony Łazienek Miejskich zaobserwowano przesunięcie linii brzegowej o kilka metrów. Konieczne zatem było przesunięcie pomostu na zachód, w głąb akwenu. Do prac przystąpiono w marcu. Pod koniec ubiegłego miesiąca burmistrz Jarosław Przewoźny podziękował firmom, które wsparły finansowo przesunięcie pomostu na kąpielisku. Burmistrz gminy, dziękując za wsparcie finansowe, zaznaczył, że jest ono również wyrazem zaangażowania firm w rozwój wspólnoty gminnej. Rozmowy w gronie prezesów i dyrektorów były również okazją do wymiany  informacji i problemów, które dotykają biznes i samorząd. Koszt przesunięcia pomostu wyniósł 29.520 zł, z czego wsparcie darczyńców wyniosło 26.000 zł. W spotkaniu z burmistrzem uczestniczyli przedstawiciele: Karl Knauer Polska sp. z o.o., PKS Gorzów Wlkp., Postęp sp. z o.o., Rörets Polska sp. z o.o., ABP Poland sp. z o.o.

(sc)

Zdjęcie: Pomost w Pniewach przesunięto dzięki pomocy finansowej pięciu firm

Poprzedni
Następny