15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Fiatem w sklep ogrodniczy

Fiatem w sklep ogrodniczy

Nietypowy wypadek miał miejsce w miniony piątek, 9 kwietnia, o godz. 8.50, w Szamotułach. Na ul. Dworcowej kierujący fiatem punto niespodziewanie zjechał z jezdni na chodnik i uderzył w narożnik budynku sklepu ogrodniczego  Mariana Wiśniewskiego (obok urzędu miejskiego). Auto stanęło w płomieniach. Już po kilku minutach na miejscu pojawiły się dwa wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach.

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w budynek sklepu ogrodniczego oraz pożar komory silnika. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży i znajdował się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia” – informuje Łukasz Kawka z PSP.

Strażacy bez problemu opanowali pożar. Jak zwykle w takich przypadkach  udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy fiata, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz w posprzątaniu drogi i chodnika po kolizji i pożarze.

Jak się okazało, pechowy kierowca, po przebadaniu przez ratowników pogotowia ratunkowego, nie wymagał przewiezienia do szpitala. Pozostał na miejscu zdarzenia.

 

Poprzedni
Następny